Kumaş Rafı

Kumaş rafı, geçme sistem bir raf sistemi modelidir. Sistem ölçüleri müşterilerin siparişi üzerine özel olarak hazırlanmaktadır. Bu sistemler, mini rack sistem modeline uygun sistemdir. Her yıl gelişmekte ve genişlemekte olan depolama sistemleri pazarında yüksek kalite ürün saklamada kullanılan sistemler ve ekipmanları üretmekteyiz. Birinci önceliğimiz her zaman olduğu gibi müşteri memnuniyetidir.

Kumaş Rafı Montajı

Kumaş rafı üzerine raf tablaları yerleştirilerek ünitelerin ayakta kurulumu biter ve kurulum işi tamamlanan raf üniteleri zemine temas eden noktalardan çelik dübel kullanmak sureti ile zemine montajı gerçekleştirilir. Zemin montajı yapılan raflara artık ürün yükleme işi yapılabilir. Skaraf keşif ve projelendirme işlerini ücretsiz olarak sunar ve raf satışı ve montaj işlerini itina ile gerçekleştirir. Mevcut raf sökme ve takma, raf montajı işlerinizi itina ile gerçekleştirir. Sistemi olası bir taşınma durumunda hiç bir parçaya zarar vermeden mevcut bulunduğu yerdeki deponuzdan uzman ekiplerimizce sökme taşıma ve yeni yerinize montaj işlerini itina ile yapmaktayız. Bu sistemler geçme sistem olduğundan kurulumu ve sökme işlemi gayet basit gibi görünebilir. Fakat hiç de öyle göründüğü kadar basit değildir. Başta ayak kısımları adet başına 45 – 50 kg kadar gelir aralarda kullanılan taşıyıcı traverslerin her biri yaklaşık 20 kg civarıdır. Bundan dolayı ağır malzemeler olduğundan uzman ekiplerimiz ve profesyonel iş makinelerimiz ile hızlı iş güvenlikli ve zamanında teslimi uzman ekipler tarafından yapılmalıdır.

Kumaş Rafının Teknik Özellikleri

Kumaş rafı, özel olarak hazırlanır her bir tekstil firmasının ihtiyacı olan depolamada kullanacağı raf sistemine ihtiyacı vardır. Bu sistemler yapılacak bölümün ölçüleri alındıktan sonra yerleşime en uygun proje hazırlanır ve müşterinin beğenisine sunulur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus raf başına yüklenecek kumaşların toplam ağırlık ölçüleridir.Örnek bir raf gözüne yerleşecek toplar 1200 kilo ile 1500 kilo arasında oynama yapabilir. Buna göre raf ölçüleri taşıma kapasitesi hesaplanarak raf kalınlıkları ayarlanmalıdır soldan sağa doğru bir raf taşıyıcı traversi 2.00 mm kalınlığında ve 150 cm geçmeyecek şekilde üretilmelidir. Bu sistemler dört ana parçadan oluşur. Bunlar sırası ile; taşıyıcı ayaklar,  taşıyıcı traversler, yatay taşıyıcı köprüler ve son olarak raf tablasıdır. Raf araları doksan santimden fazla olmamalıdır. Çünkü ölçekli çizimi hazırlanan raf yerleşim planı müşterinin onay vermesi halinde imalat süreci kesme bükme ve delme işlemlerinin ardından boyama işlemi yapıldıktan sonra özenle paketlenir. Montaj alanına kadar nakliyesi ve taşıma işi yapıldıktan sonra montaj yerinde paketler dikkatlice açıldıktan sonra montaj işi artık başlayabilir. Montaj aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar montaj elemanlarının iş güvenliği kurallarına tam olarak riayet etmeleri gerekmektedir. Buna göre personel iş kıyafetleri ve ayakkabıları iş güvenliği kanunlarına uygun olmalıdır.

YUKARI