Çelik Raf

Arşiv rafı, depo rafı veya hafif depolama rafı olarak da anılan çelik raf diğer sistemlere göre daha ekonomik ve dayanıklı olduğundan çokça tercih edilmektedir. Sunduğu görünüm olarak diğer sistemlere nazaran birkaç tık geride olmasına karşın genel kullanım alanları depolar olduğundan çok da estetik beklenen sistemler değildir.

Çelik Raf Kullanım Alanları

Çelik raf, elle yükleme yapılabilecek her türlü ürün istifine uygundur. Gruplama ve etiketleme ile yönlendirme sağlanarak ürün lokasyonunda en büyük yardımcınız olacaktır.

  • Sipariş hazırlama rafları
  • Ecza depolama rafları
  • Kırtasiye depolama rafları
  • Giyim ve ayakkabı mağazalarının depoları
  • Bakkaliye, Şarküteri depoları
  • Elektrik, Elektronik mağazaları ve servis depoları

Çelik Rafın Teknik Özellikleri

Bu sistemlerden beklenen düzen ve sağlamlıktır. Genel olarak gri renkte galvanizli veya galvanizsiz olarak imal edilen çelik raflarımız müşteri isteklerine göre de elektrostatik toz boya ile renklendirilebilmektedir. Yalnızca depo ve arşivlerde değil, sterilizasyon gereken yemek üretim alanlarında da kullanılan bu raf sistemleri beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilmektedir.

Çeşitli kalınlıklarda imal edilen bu raflar 0,70 mm’den 2,0 mm kalınlığa kadar farklılık gösterebilmektedir. Derinlik ölçüleri ise 31 cm, 43 cm, 59 cm, 75 cm ve 93 cm olarak imal edilmektedir. Bu rafların kalınlık ve derinliklerini istiflenecek malzemenin ağırlığına göre belirliyoruz.

Çelik raf kurulumunda öncelikle ayaklar yere konur ve sonrasında raf aralıklarına göre raf tablaları monte edilir. Profil deliklerinden geçirilen cıvatalar raf tablası ile birleştirilir ve somun tabla arka kısmından cıvataya monte edilir. Son olarak bir anahtar yardımı ile sıkıştırılıp sağlamlaştırılır. Çalışmanın sonunda raf profillerine plastik altlıklar (tabanlar) takılır ve ayağa kaldırılır. Plastik taban konulmasındaki raf profilini zeminden kaynaklanan sıvı vb. negatif etkenlerden korumaktır. Teklif aşamasından, proje teslimine kadar sorunsuz bir süreç sunan ve sizin yerinize en ince detayları düşünen bir firma ile çalışmak isterseniz hizmetinizdeyiz. Bizim için memnuniyetiniz en önemli hedeftir. Bunu da iş ve ürünün kalitesi belirler.

YUKARI